Tërmet godet Greqinë, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.0 Rihter ka goditur Greqinë rrëth orës 01:00 të natës.

Epiqendra e tërmetit ndodhet në zonën detare në jug-jugperëndim të ishullit të Kretës.

Siç njofton Instituti Gjeodinamik, tërmeti kishte epiqendrën 60 kilometra në jug-jugperëndim të Paleochora, Chania, Kretë, ose 357 kilometra në jug të Athinës.

Thellësia e tërmetit vlerësohet të ketë qenë 18.7 km./albeu.com/


Shtuar 16.06.2023 07:57