Temperaturat deri në 21 gradë, si do të ndryshojë moti pasdite

Vendi ynë, orët e para të ditës do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave. Por gjatë pasdites dhe mbrëmjes, gradualisht vranësirat do të shtohen në vend, duke krijuar mundësi për reshje të pajta dhe të izoluara shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur nga 3 gradë celsius deri në 21 gradë celsius./albeu.com


Shtuar 25.11.2021 07:13