Të shpallur në kërkim, arrestohen dy persona në Lushnje

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Lushnjë, pasi ishin shpallur në kërkim  për motive të ndryshme.

Një 54-vjeçar me Inicialet G.T., banues në fshatin Krutje, Lushnjë, ishte shpallur në kërkim pasi kishte ndihmuar disa presona për të kaluar në mënyrë të paligjshme kufirin.

Ai u kap nga uniformat blu ditën e sotme dhe iu dorëzua policisë së Vlorës.

Në pranga ka përfunduar gjithashtu dhe G.M.,57-vjeç, banues në Divjakë, pasi kishte thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” ai është dënuar për “Shpërdorim detyre”.


Shtuar 10.12.2023 14:10