Sulmi mbi autobusin në Deçan, Basha: Shërim të shpejtë nxënësve të plagosur!

Rreth ngjarjes së rëndë në Deçan të Kosovës ku ndodhi një sulm me armë dhe shkaktoi 3 viktima ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Duke i shprehur ngushëllimet familjes, Basha iu ka uruar shërim të shpejtë nxënësve të plagosur.

“Dhimbje dhe trishtim për ngjarjen e sotme në Deçan.  Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave.

Shërim të shpejtë nxënësit që po merr ndihmën mjekësore. Jam i sigurt se autoritetet do bëjnë gjithcka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi makabër”, shkruan Basha. /albeu.com/

 


Shtuar 26.11.2021 22:29