San Marino-Shqipëri, formacionet e mundshme: Ajeti zë vendin e Kumbullës

Sonte, Kombëtarja e Shqipërisë do të ndeshet me San Marinon, në tokën e këtyre të fundit.

“Kuq e Zinjtë” shihen si favorit sidomos duke marrë parasysh formën e tmerrshme të San Marinos, që nuk dinë për fitore në plotë 48 ndeshje.

Dy skuadrat janë takuar dy herë dhe në dy ndeshjet Shqipëria ka dal fituese me rezultat bindës 0 – 3.

Formacionet e mundshme:

San Marino: Benedettini; Battistini, Fabbri, Brolli, Rossi, Palazzi; Lunadei, Golinucci, Mularoni; Nanni, Berardi

Shqipëri: Berisha; Ismajli, Ajeti, Gjimshiti; Hysaj, Laci, Bare, Gjasula, Lenjani; Manaj, Cikalleshi

Ndeshja nis në ora 20:45.


Shtuar 31.03.2021 08:32