Rrufeja godet një bazë ushtarake në SHBA, një i vdekur dhe 9 të plagosur

Dhjetë ushtarë janë goditur nga rrufeja ditën e mërkurë në një bazë ushtarake në Xhorxhia të SHBA -së, si pasojë një prej tyre ka humbur jetën dhe 9 të tjerët janë plagosur.

Incidenti ndodhi rreth orës 11 të mëngjesit (me orën lokale) në Qendrën e Trajnimit Fort Gordon, në periferi të Augusta, rreth 225 kilometra në lindje të Atlantës.

Një zëdhënëse e bazës, Anne Bowman, tha se viktimat po stërviteshin kur u goditën nga rrufeja.

Sipas mediave amerikane, rajoni ka qenë i përfshirë ka kushtet e këqija të motit.

Bowman nuk dha detaje mbi gjendjen e ushtarëve të plagosur.

Shtuar 21.07.2022 09:08