Rreth 400 afganë në Shqipëri, zbulohen qytetet ku do të strehohen

Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama konfirmoi se do t’i përgjigjej pozitivisht ftesës së SHBA për të strehuar afganë në Shqipëri, pas marrjes së Afganistanit nga talebanët.

Burime për ABC bëjnë me dije se, në Shqipëri do të strehohen rreth 400 afganë. Ata do të strehohen mes Tiranës dhe Durrësit.

Gjithashtu mësohet se shpenzimet e tyre do të paguhen nga qeveria shqiptare./albeu.com


Shtuar 16.08.2021 10:45

Tags: