Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës, SPAK kërkon burg përjetë për kopshtarin e “Golden Resort”

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka dhënë pretencën për autorët e rrëmbimit dhe vrasjes së Jan Prengës, pas përplasjeve të grupeve rivale të trafikut të kokainës. SPAK ka kërkuar burg përjetë për Festim Brixhdilin, kopshtari e resortit “Golden”, dhe tre vite për Olsi Turjën.

Të pandehurit kanë kërkuar pafajësi në lidhje me këtë ngjarje, ndërsa GJKKO është tërhequr për vendim. Pritet që vendimi të shpallet më 29 shtator nga Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit./albeu.com