Ronaldo i kërkon agjentit t’i gjejë klub të ri

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Cristiano Ronaldo do largimin nga Juventusi.

Sipas raportit, Ronaldo e ka ngarkuar agjentin e tij Jorge Mendes me detyrën për të gjetur një klub të ri për sezonin e ardhshëm

Ylli portugez nuk ka arritur të shënojë në tre ndeshjet e fundit në Serie A dhe u duk vetëmohues në barazimin 1-1 të Juventusit kundër Fiorentinës fundjavën e kaluar.

Duke se ka një krisje të madhe ndërmjet yllit portugez dhe klubit bardhezi dhe ajo vetëm se po pritet që të zyrtarizohet me një ndarje.


Shtuar 30.04.2021 16:13