Rikthehet Saimir Tahiri, zhvillohet sot në Gjykatën e Lartë çështja ndaj tij

Ditën e sotme do të shqyrtohet në Gjykatën e Lartë çështja ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Dosja tahiri është zgjatur ne kohë prej më shume se 5 vitesh duke kaluar në të gjitha shkallët e Gjykatës.

Kujtojmë se ish-ministri u akuzua për bashkëpunim me grupet kriminale dhe shpërdorim detyre asokohe, pas daljes së disa përgjimeve në mediat italiane mbi grupin e habilajve./albeu.com


Shtuar 28.09.2021 09:59