Reagimi më i ndjerë për Pele: “Parajsa FC” tashmë është e pamposhtur

Pas lajmit të ndarjes nga jeta, të 3-herë kampionit të Botës, Pele, në moshën 82-vjeçare, ka reaguar dhe mesfushori Mesut Ozil.

Në postimin prekës, Ozil tha se trashëgimia e Pele do të jetojë përgjithmonë.

“Pusho në paqe, një nga legjendat më të mëdha të lojë. Trashëgimia jote do të jetojë përgjithmonë.

Jam i sigurt që “Parajsa FC” me Maradonën dhe Pelen do të jetë gjithmonë i pathyeshëm”,- ka shkruar mesfushori i Stambollit. /albeu.com