Mes lotëve, Ramos tregon të gjithë të vërtetën për largimin nga Sevilla: Të gjitha u manipuluan, gënjyen

Sergio Ramos zbuloi se çfarë ndodhi me të vërtetë gjatë largimit të tij nga Sevilla në 2005, shkruan Albeu.com.

“Unë kam bërë shumë gabime në jetën time dhe ndoshta më i madhi që kam bërë në atë kohë ishte të mos dilja për të shpjeguar dhe për të folur. Pasi e shpjegova atë, i lashë të tjerët të tregonin historinë për mua. Nënshkrimi im për Realin e Madridit ishte një marrëveshje e plotë transferimi midis klubeve, midis Florentino dhe Del Nido pasi lejohej në klauzolë që unë të largohesha.  Largimin tim tifozët e vuajtën dhe nuk më trajtuan me të njëjtën dashuri, por unë  kam pasur dhe do të kem gjithmonë për ta.

Dhimbja e Ramosit

“Unë e di se çfarë është Sevilla dhe si ndihen ata, askush nuk mund të më tregojë, sepse unë e kam jetuar që kur isha e vogël. Të gjitha informacionet u manipuluan, ata gënjyen Seviljen. Një mënyrë shumë e dhimbshme, jo vetëm për mua, por gjithashtu për familjen time. Unë kurrë nuk do ta fal dhimbjen që kaluan gjyshërit e mi, prindërit e mi, të cilët nuk mund të shkelin në fushën e Seviljes. Unë jam shumë i prekur [thotë ai në prag të lotëve]. Kjo është dhimbja më e madhe që kam mbartur brenda. Kjo është arsyeja pse unë kam vepruar me zemërim në stadium kur unë kam luajtur ose shënuar një gol.

“Unë do të merrja të njëjtin vendim një mijë herë, por kurrë nuk do të lejoja askënd të tregonte historinë siç ishte bërë në atë kohë. Deri më sot mund të them se kam qenë gjithmonë një lojtar i Sevillas, se do të jem deri në vdekje, por unë gjithashtu duhet të them me zë të lartë  se unë jam kapiteni i Real Madrid. /albeu.com/

 

 


Shtuar 9.04.2021 21:59