Rama: Pagat për mbi 14 mijë infermierë do të rriten me 15 mijë lekë

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se pagat e infermierëve në të gjithë Shqipërinë do të rriten më 15 mijë lekë.

Kjo rritje është parashikuar me buxhetin e ri të vitit të ardhshëm dhe pritet të përfitojnë mbi 14 mijë infermierë.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se me buxhetin e ri do ketë rritje të pagave për 14.207 infermierë, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.


Shtuar 12.11.2023 08:29