Plas keq te Juventus, bardhezinjtë përjashtojnë dhe gjobisin 3 yjet e skuadrës

Juventusi ka gjobitur, përjashtuar dhe pezulluar përkohësisht tre futbollistë.

Bëhet fjalë për Weston McKennie, Paulo Dybalan dhe Arthurin, pasi ata kanë thyer rregullat kundër koranvirusit.

Dybala dhe Arthur morën pjesë në ndejë të organizuar në shtëpinë e mesfushorit amerikan, McKennie.

Të tre futbollistët e lartpërmendur nuk do të paraqiten në ndeshjen ndaj Torinos në Serie A.

Klubi i Juventusit duhet të marrë një vendim tjetër. /albeu.com/

 


Shtuar 2.04.2021 16:15