Pjesë e grupit të Gëzim Çelës, zbardhen emrat e trafikantëve të arrestuar me urdhër të SPAK

Në kuadër të operacionit ‘Flakët në det’, si pjesë e grupit të Gëzim Çelës, i njohur ndryshe si ‘baroni i drogës’, zbardhen emrat e personave të arrestuar.

Raportohet se pas hekurave ranë shtetasit; Alket Deda, Ksenofon Bodo dhe Selami Lushkaj.

Ndërkohë, janë dokumentuar disa raste të trafikimit të drogës drejt Italisë, Turqisë, Kosovës dhe Greqisë.

Emrat e tyre sipas burimeve, kanë dalë nga bisedat e ish-policit Arlind Ismailuka.

Ata akuzohen se kanë bashkëpunuar me Arben Dalipajn, i cili është i shpallur në kërkim.

Kujtojmë se nga ky operacion, u arrestua edhe Dritan Metaj, që dyshohej se shoqëronte të njohurin si baronin e drogës, Gëzim Çela, dhe anëtarë të tjerë të grupit të drogës.


Shtuar 1.05.2024 11:14