Përfundon protesta para Bashkisë së Tiranës

Pas 2 orësh tubim, protesta para Bashkisë Tiranë ka përfunduar.  Qytetarët janë shpërndarë nëpër shtëpitë e tyre, pasi protestuan kundër korrupsionit dhe dosjes 5D në bashki.

Kjo është protesta e radhës që po mbahet nga qytetarët e Tiranës pas skandalit të fundit të dosjes “5D”, ku u zbuluan drejtorët të bashkisë duke grabitur miliona euro.

Protestuesit kanë kërkuar që SPAK, të vërë para përgjegjësisë personat e akuzuar dhe kryebashkiaku i Bashkisë, Erion Veliaj të japë dorëheqjen.


Shtuar 19.04.2024 13:16