Për ju që e humbët, ky ishte spektakli i “hënës rozë” mbrëmjen e djeshme (FOTO LAJM)

Nëse e keni humbur spektaklin e hënës ditën e hënë në mbrëmje ne po jua rikujtojmë me disa foto. Pamja e hënës së plotë dhe ngjyrë rozë vazhdoi deri më datë 27, duke ndricuar kështu qiellin më fortë se më parë natën.

E njohur ndryshe si “hëna rozë”, ky fenomen arriti kulmin rreth orës 23:30 të darkës. Për të shuar kureshtjen hidhini një sy fotove më poshtë:

 


Shtuar 28.04.2021 12:56