Parashikimi i motit për ditën e premte

Përshëndetje nga SHMU!

Per ditën e premte moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore kryesisht në veri të vendit fiton shpejtësi deri në 10m/sek.
Temperaturat parashikohen të pësojnë rënie të lehtë në të dyja vlerat:
zonat malore 14°C deri në 36°C

zonat e ulëta 18°C deri në 39°C

zonat bregdetare 19°C deri në 36°C


Shtuar 12.08.2021 23:43