Parashikimi i motit për ditën e enjte

Për ditën e nesërme vendi ynë përsëri do të jete nën ndikimin e masave ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi.

Përgjatë vijës bredgetare reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët, në mesditë reshjet e shiut do të shtrihen edhe në zonën jugore e atë qendore të vendit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-7m/sek, ndërsa në bregdet hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 5 deri 15 °C

në zona e ulëta 8 deri 21°C

në zona bregdetare 10 deri 21 °C


Shtuar 17.11.2021 23:28

Tags: ,