Parashikimi i motit për datën 25 maj 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe reshje të izoluara në formën e stuhive. Era do të jetë me drejtim

Jug-perëndim me shpejtësi 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 15/32°C

Zona e ulët 14/35°C

Zona bregdetare 17/31°C./albeu.com/