Paga e madhe bonusi i taksës, kjo është arsyeja pse CR7 nuk do të largohet nga Juve

Portugezi duhet të veshë ende fanellën bardh e zi.

Si e përjeton njeriu i Champions League rënien tani të mundshme të Juve në Europa League?

100 gola ​​për Juven është një nga buzëqeshjet e pakta në një sezon, shkruan Albeu.com.

Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala shënuan 100 gola me fanellën e Juve.

Në kushte të tjera, do të kishte të gjitha kushtet për një ndarje të bujshme.

Mister 100 milion ka zgjedhur klubin e Agnellit me qëllimin e vendosur t’i tregojë Florentino Perez se ai mund të fitojë në Evropë edhe pa forcën e Realit.

Sidoqoftë, kjo nuk ndodhi dhe tani dyshimi po sugjeron që kështjella bardh e zi e CR7 do të shembet për një kohë të shkurtër. Asgjë nga këto. Kampioni ai po përgjigjet në mënyrën e tij.

Dhe pikërisht kështu ndodhi me Sassuolo. Një ilaç i shkëlqyeshëm dhe i menjëhershëm dhe tregues për të ardhmen.

EFEKTI TATIMOR— Aspektet financiare gjithashtu kontribuojnë në mbajtjen në ekuilibër të Cristiano me fanellën bardh e zi. Tani për tani, mund t’i garantojë atij një pagë neto prej 31 milion eurosh? Juventus padyshim që nuk përmbahet (megjithëse kursimet do të ndihmonin llogaritë), por duhet shtuar gjithashtu se një dalje e lirë nuk mund të vendoset në llogari. Dhe pastaj është ana e taksave. Me zbarkimin e tij në Itali, ylli portugez ra dakord me Agjencinë e të Ardhurave një bonus për të ardhurat e tij milionerë jashtë, gjë që e lejon atë të paguajë vetëm 100,000 euro sipas rregullave të prezantuara në 2017 për të joshur hyrjen e super taksapaguesve në vendin tonë. Vështirë të besohet, pra, se Serie A mund të humbasë golashënuesin e saj më i mirë. CR7 do të jetë i pari që do të kërkojë të ketë lojtarë të nivelit të lartë për të udhëhequr Juve në vitin e shpëtimit. /albeu.com/


Shtuar 14.05.2021 16:21

Tags: , ,