Nuk është Taulant Balla, Rama i beson detyrën e rëndësishme Damian Gjiknurit (VIDEO)

Kryeministri Rama i ka dhënë detyrën e rëndësishme në parti Damian Gjiknurit duke e emëruar atë Sekretar të Përgjithshëm të Partisë Socialiste, post të cilin e mbante më parë Taulant Ballën.

“Sekretar i Përgjithshëm i PS do të jetë Damian Gjknuri. Unë kam një respect të madh për Taulant Ballën që ka mbajtur këtë detyrë pa u ankuar asnjëherë…

Sekretarit të ri, i japim 100 ditë kohë të paraqesë planin e tij dhe pas 100 ditësh i votojmë ose jo në bazë të bindjes që do të na krijojë platforma e tyre për transformimin e PS”,-tha Rama.

Rama në Asamblenë e PS-së ka prezantuar emrat e rinj për kabinetin e ri qeveritar:

Ministria e Rindërtimit dhe zv.kryeministër Arben Ahmetaj

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka

Ministër i Mbrojtes Niko Peleshi

Ministria e Drejtësisë Ulsi Manja

Ministrai e Punëve të Brendshme Bledi Çuçi

MMinistria e Ekonomisë Delina Ibrahimi

Ministria e Infrastrukturës dhne Energjisë Belind Balluku

Ministria e bujqësisë Frida Krifca

Ministria e Kulturës Elva Margariti

Ministria e Turizmit Mirela Kumbaro

Ministre e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu

Ministre e Arsimit Evis Kushi /albeu.com/


Shtuar 2.09.2021 11:16