Një person hip në skelat e Muzeut në qendër, kërcënon se do të hidhet

Një person ka hipur në skelat e Muzeut Historik Kombëtar në “Sheshin Skënderbej” në Tiranë dhe kërcëon të hidhet nëse nuk i firmoset një kontratë pune.

Në vendngjarje ka mbërritur policia që po përpiqet të negociojë me shtetasin Admir Jahelezi, rreth 40 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 09:30, Salla operative ka marrë njoftim se në Qendër, tek “Muzeu Kombëtar i Tiranës” shtetasi A. J., po tenton të hidhet nga lartësia e një ndërtese aty në afërsi.

Menjeherë në vendngjarje kanë shkuar sherbimet e Policisë të cilit po negociojnë me shtetasin A. J., për zbritjen e tij.

Gjithashtu në vendngjarja janë sherbimet e ambulancës dhe zjarrfikses.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 12.05.2021 10:15