Nga dhunë fizike ndaj gruas te shkatërrimi i pronës, 4 të arrestuar në Shkodër

Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë së Shkodrës për vepra të ndryshme penale.

Sipas uniformave blu të Shkodrës bëhet me dije se u bë ndalimi i shtetasit në kërkim Anton Lulash 44 vjeç banues në lagjen Skëndërbeg, Shkodër.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata  Rrethit Gjyqesor Limburg, Hollande,e ka dënuar me 2 vite burgim per vepren penale “Zjarrevenie e qëllimshme”, “Sulm” dhe “Shkaterrim prone.”

Gjithashtu u bë arrestimi i 22-vjeçarit E. Gj, banues në fshatin Golem, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, pasi është ndaluar nga punonjësot e Policisë këtij shtetasi  gjatë kontrollit personal i është gjetur një sasi lënde narkotike  “cannabis sattiva”

Në njoftimin e policisë thuhet se u arrestua shtetasi A. P., 33 vjeç banues në fshatin Mushan, Njësia Administrative Dajç, Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij ku si pasojë i ka shkaktuar dëmtime në disa pjesë të trupit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Shkodër arrestuan në flagrancë shtetasin K. B., 46 vjeç banues në lagjen “Qemal Stafa” Shkodër, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin e tij në gjendje të dehur.

Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme./albeu.com/