“Në banjën e një studioje”, Snoop Dogg akuzohet për abuzim seksual

Ndërkohë që Snoop Dogg përgatitet për shfaqjen e “Super Boël Halftime Shoë” të dielën e ardhshme, një padi e re kundër reperit të Los Anxhelosit është bërë të të enjten.

Një grua e identifikuar si ‘Jane Doe’ është duke ngritur një padi për sulme seksuale të supozuara dhe sulme kundër Snoop dhe mikut të tij Donald Campbell. Ngjarja ndodhi pas një koncerti të majit 2013, ku viktima dhe një mik bien dakord të kthehen në studion e Snoop Dogg dhe më pas ngjarjet rrodhën të nesërmen.

Campbell ishte i pari që dyshohet se e detyroi viktimën të kryente seks oral ndaj tij, më vonë atë ditë, Snoop gjithashtu dyshohet se e detyroi atë. Fillimisht, ajo u përpoq ta zgjidhte çështjen pa përfshirë ligjin, por negociatat thuhet se ishin ‘të pasuksesshme’.

Gruaja thotë se Snoop Dogg e ndoqi atë në banjën e një studioje tjetër ku ata morën pjesë dhe gjithashtu masturboi para saj pasi e detyroi të kryente seks oral ndaj tij. Ajo dyshohet se ndjeu presion për t’u pajtuar nga Snoop Dogg duke pasur parasysh pozicionin e tij të pushtetit brenda industrisë.

Në padinë, gruaja përshkruhet si kërcimtare, modele dhe aktore. Jane Doe vendosi të paraqitet në mënyrë që të inkurajojë viktimat e tjera të sulmeve seksuale që të lëvizin kundër autorëve të tyre. Aktualisht reperi është duke bërë gati emisionin “Super Boël Halftime Shoë” dhe përfaqësuesit e tij nuk kanë pranuar t’i përgjigjen çdo pyetjeje mediave në lidhje me këtë çështje./albeu.com/


Shtuar 11.02.2022 12:25