Ndodh në Lezhë! I vdekuri përcillet në banesën e fundit me zetor, për shkak të përmbytjeve (FOTO LAJM)

Përmbytjet kanë vështirësuar jetën e banorëve në qarkun Lezhë dhe Shkodër, të cilët prej ditësh ndodhen nën pushtetin e uji si pasojë e motit me reshje.

Por një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fshatin Torovicë të Lezhës, ku një familje ka hasur shumë vështirësi në kryerjen e një ceremonie mortore për shkak të përmbytjes.

Ata janë detyruar të përcjellin në banesë të fundit të vdekurin me zetor, pasi me makinë funerali./albeu.com

Shtuar 23.11.2022 11:52