Ndeshja për zonën Champions, formacionet e mundshme Juve-Milan

Sonte luhet supersfida e  raundit të 35 të Serisë A mes Juventus-Milan, ndeshje që vlen zonën Chhempions për të dy ekipet.

Të dy trajnerët e skuadrave janë mundur të hedhin ekipin më të mirë që kanë në dispozicion në fushën e lojës.

Dy yjet e ekipeve si Ronalo dhe Ibrahimoviç do të luajnë që nga minutat e para.

Juventus ka zgjedhur skemën 4-4-2 ndër Milani do të luaj me 4-2-3-1.

JUVENTUS (4-4-2): Szczesny; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Kisha; Morata, Ronaldo.

Trajneri: Pirlo.

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Kalabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Diaz, Calhanoglu; Ibrahimovic.


Shtuar 9.05.2021 18:15