Mykonos heq masat e rrepta anti-Covid duke filluar nga e hëna

Duke filluar nga e hëna, 26 korrik, Mykonos, i njohur si ishulli i miliarderëve do të heqë masat e rrepta kufizuese.

Nga e hëna, aktivitetet e pezulluara pritet të rihapen, të tilla si muzika në restorante dhe klube nate.

Ndryshim në masat dhe heqjen e bllokimit që pritet të hiqen, i atribuohet kryesisht të dhëna epidemiologjike .

Pas 24 orëve të para të zbatimit të masave, duket se ka një stabilizim apo edhe një ulje të numrit të rasteve COVID./albeu.com


Shtuar 20.07.2021 12:06