Mos u mashtroni! Ajo që këto shenja horoskopi ndjejnë nuk ka të bëjë me atë që ju tregojnë

Disa shenja të zodiakut kanë një imazh disi të paarritshëm, disi të rëndë, të vështirë, të bëjnë të mendosh dy herë para se t’i afrohesh. Kështu ngjan Dashi i ngarkuar , Demi shumë i rëndë , Luani i tmerrshëm , Akrepi misterioz , Bricjapi i palëkundur dhe Ujori i shfrenuar ! Por të gjitha këto shenja të zodiakut kanë diçka të përbashkët: mënyra sesi duken shpesh nuk ka të bëjë me atë që kanë në zemër apo në mendje.

Për shembull, Luani është frikësues për shumëkënd, por nëse afroheni me të, do të shihni se ai ka zemrën e një fëmije të vogël! Bricjapi i ashpër ka më shumë frikë nga kritikat tuaja, kur në fakt, ai është paqësor dhe nuk shqetëson askënd. Po ashtu edhe Akrepi! Dashi është kapiten i bujës, por nuk kafshon (të paktën jo pa arsye!), ndërsa Ujori, më shumë bërtet për të larguar të keqen, sesa për të bërë të keqen!

Nga ana tjetër, Binjakët dhe Shigjetari nuk e kanë problem që mund të mbajnë një “karakter”! E pra, këto janë shenjat nga të cilat duhet të kesh frikë!
Virgjëresha, nga ana tjetër, nuk flet kurrë, por ju fshin lehtësisht me një hap! Gaforrja…! Ju jeni të dashuruar me të, apo jo? Po, është, nga jashtë. Sepse nga brenda, llava mund të kthehet në shkëmb !

Peshorja dhe Peshqit kanë diçka të përbashkët: të pasjellshëm dhe delikat. Ju mendoni “si mund të më lëndonin këto krijesa të pafajshme dhe të buta?”. E keni gabim që mendon kështu, sepse të dy kthejnë shpinën dhe bëhen tymkur nuk u pëlqen diçka tek . Mundohuni t’i mbani: është më e lehtë të bindësh një mace të notojë, sesa një Peshore dhe Peshqit të qëndrojnë aty ku nuk duan!


Shtuar 12.03.2023 13:08