Mesazhi emocionues i CR7 në drejtim të Marcelos, Casillas dhe Kroos përshëndesin anësorin

Pas 16 sezonesh në Estadio Santiago Bernabeu, Marcelo mori mesazhe lamtumire nga një sërë brezash lojtarësh të Real Madridit, përfshirë Cristiano Ronaldon.

Dyshja ishin klinikisht në krahun e majtë në disa nga vitet më të suksesshme në historinë e klubit dhe asi aktual i Manchester United dërgoi një mesazh emocionues për Marcelo.

“Më shumë se një shok skuadre, një vëlla që më dha futbolli”, ka shkruar Ronaldo.

“Brenda dhe jashtë fushës, një nga yjet më të mëdhenj me të cilin pata kënaqësinë të ndaja dhomën e zhveshjes. Përpiquni të gjitha në këtë aventurë të re, Marcelo!”

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Mesazhe të tjera përfshinin ish-shokët e skuadrës dhe kapitenët, me Marcelo që kishte vendosur shiritin për sezonin e tij të fundit në klub.

“Ti ke ardhur si fëmijë. Sa herë kam thirrur “Marcelooooo, kthehu!” Faleminderit që je një legjendë e tillë. Një përqafim i madh miku im dhe gjithë të mirat për të ardhmen”, ka ndarë në rrjetet sociale Iker Casillas.

Fjalën e tyre e thanë edhe bashkatdhetarët e tij nga Brazili, përfshirë ata që do të udhëheqin gjeneratën e ardhshme, si dhe bashkëlojtarët e tjerë aktualë.

“Marcelo! Faleminderit për gjithçka! Legjenda si lojtari me më shumë tituj në klubin më të mirë në botë,” tha Vincius Junior.

“Ishte kënaqësi të luaja dhe të mësoja nga ju. Përbindësh brenda dhe jashtë. Eternal 12.”

“Mund të them se kam luajtur me mbrojtësin e majtë më të mirë të të gjitha kohërave”, ka shkruar Toni Kroos.

Pasi ka luajtur përkrah figurave ikonike të Real Madridit, mesazhet nga yje si Cristiano e kanë bërë lamtumirën e Marcelos edhe më emocionuese./ h.ll/albeu.com