“Me ma t’mirin”, Rama poston foto me Abazoviç-in nga Tunizia

 

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar ditën e sotme në Tunizi, si pjesëmarrës në Samitin e XVIII të Frankofonisë.

Në këtë samit janë të ftuar 88 krerë shtetesh, ku mes tyre janë edhe krerët e vendeve të rajonit tonë.

Pas pritjes dhe fotos familjare, duket se Rama ka gjetur të takohet dhe të zhvillojë një takim me kryeministrin shqiptar në detyrë të Malit të Zi.

Po ashtu ai ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shkruan: “Me ma t’mirin”./albeu.com

Shtuar 19.11.2022 13:00