Mbyllet numërimi në Korçë: PS shpallet fituese, LSI 0 mandate

Në Qarkun e Korçës fituese është shpallur PS me 6 mandate ose 60542 vota në total dhe PD ka marrë 5 mandate ose 50479 vota.

LSI nuk ka marrë ansjë mandat edhe pse po luftonte fort deri në momentet e numërimit të kutive të fundit në Bashkinë e Maliqit.

LSI arriti të grumbullojë vetëm 8488 vota. /albeu.com/


Shtuar 27.04.2021 10:20