Mbërrin viti i ri edhe në Australi, turma njerëzisht sfidojnë motin dhe ndjekin spektaklin e fishekzjarreve

Ka mbërritur viti 2024 në pjesët lindore të Australisë, me Sydney, Canberra dhe Melbourne që pritën vitin e ri.

Shfaqja e shumëpritur e fishekzjarreve në Sydney Harbour Bridge dhe Opera House ndriçoi horizontin e qytetit nën tingujt e brohoritjeve të spektatorëve.

Mijëra njerëz dolën në qendër të qytetit për të ndjekur spektaklin e organizuar nga autoritetet e Zelandës se re.

Spektakli i fishekzjarrëve ishte i mirëorganizuar nga qeveria e këtij vendi dhe i fokusuar në pjesët më të rëndësishme të Aukland. Qytetaret sfiduan motin me shi për të ndjekur nga afër festimet dhe për t’i uruar njeri-tjetrit një vit të ri të gëzuar./albeu.com


Shtuar 31.12.2023 14:07