“Mamaja ka pësuar një aksident”, Princ Harry tregon momentin kur mësoi për vdekjen e Princeshë Dianës

Princi Harry ishte vetëm dymbëdhjetë vjeç kur iu desh të shihte fytyrën mizore të fatit kur iu desh t’i thuhej se nuk do ta shihte më kurrë nënën e tij Dianën pasi ajo kishte vdekur në një aksident me makinë.

Siç e përshkruan ai në librin e tij Spare, babai i tij, mbreti aktual i Mbretërisë së Bashkuar, Charles, i dha lajmin e trishtë. Konkretisht, ai kujton përmes faqeve të librit të tij:

“Ai u ul në skajin e shtratit tim dhe preku gjurin tim. “Djali im i dashur, mamaja ka pësuar një aksident”. Më kujtohet se po mendoja. Aksident… Ok, por është mirë, apo jo? Më kujtohet mirë që e mendoja këtë dhe me durim duke pritur që babai ta më konfirmonte. Dhe mbaj mend që nuk e bëri.” /albeu.com


Shtuar 11.01.2023 21:31