“Luca më kërcënoi me jetë”, Luçian Boçi flet pas sherrit në Elbasan

Ditën  e  sotme ka pasur një përplasje mes kandidatit të PD-së, Luçiano Boçit dhe biznesmenit Gjergj Luca.

Konflikti ka arritur deri aty sa Luca e ka kërcënuar me jetë Boçin, i cili e ka denoncuar në organet kompetente.

I kontaktuar nga Albeu.com, Boçi ka treguar çfarë ka ndodhur realisht sot në Labinot të Elbasanit.

“Isha në një takim elektoral në Labinot, ku zoti Luca ka disa biznese.

Kisha një takim me demokratët dhe ai është afruar duke më ofenduar dhe me as ka patur nje perplasje fizike. Gjatë përplasjes më ka kërcënuar me jetë.

Menjëherë pas incidentit i jam drejtuar organeve ligj zbatuese për të kryer procedurat.”-është shprehur ai. /albeu.com/


Shtuar 18.03.2021 15:00