Hidhet shorti, përplasje titanësh në Champions League (VIDEO)

Është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve, ku janë mësuar edhe çiftet e çerekfinales.

Gjatë ditës së sotme është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve dhe do të shohim super ndeshje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu Sport ?? ?? ?? (@sportalbeu)

Manchester City – Borussia Dortmund

PSG – Bayern Munich

Liverpool – Real Madrid

Porto – Chelsea

Orari i ndeshjeve të të çerekfinales, gjysmëfinales dhe finales.

Çerekfinalet
Ndeshjet e para: 6/7 prill

Ndeshjet e dyta: 13/14 prill

UEFA gjithashtu ka tërhequr edhe shortin për gjysmëfinalet.

Fituesi i duelit Bayern Munchen – PSG, do të luaj me fituesin e duelit, Manchester City – Borussia Dortmund dhe fituesi i duelit Real Madrid – Liverpool do të luaj me fituesin e duelit, Porto FC –  Chelsea FC.

Ndeshjet e para: 27/28 Prill

Ndeshjet e dyta: 4/5 maj

Finalja
E Shtunë 29 Maj (Stadiumi Olimpik Atatürk, Stamboll).


Shtuar 19.03.2021 12:01