LIVE/ Mos bëni plane për fundjavën! Sot dhe nesër reshje shiu në të gjithë vendin

Nëse keni planifikuar pushime për ditën e dielë, ky është një lajm i keq për ju,.

Shqipëria është “pushtuar” nga moti i keq dhe temperaturat e ulëta, duke u prishur pushuesëve planet për fundjavën buzë detit. Por si do të jetë moti gjatë ditëve në vijim. Sipas Meteoalb, fundjava do të karakterizohet nga moti me vranësira dhe reshjet e shiut.

Po ashtu edhe mesdita e së dielës do sjellë shira afatshkurtër.

Temperaturat pritet që të përmirësohen të hënën, kur do të rikthehet moti me diell, megjithatë temperaturat nuk do të jenë të larta.

Në të gjithë vendin, termometri do të shënojnë maksimalisht 23 gradë celsius, megjithatë do të kemi mundësi që të lëmë çadrën në shtëpi.


Shtuar 15.05.2021 17:52