Kuvendi i Shqipërisë kthehet në “arenë Boksi”, momenti kur deputetët grushtohen mes tyre (VIDEO)

Ka degjeneruar në dhunë fizike seanca e sotme parlamentare në Kuvendin e Shqipëri.

Deputetët e opozitës ashtu si dhe herët e tjera kanë tentuar që të bllokojnë karriget e ministrave në Kuvend, por këtë herë garda ishte vendosur si “gardh” për të mos i lejuar.

Në momentin që kryetarja e Kuvendit i ka dhënë fjalën deputetit Vullnet Sina për të folur, në mënyrë që të zhvillohej seanca plenare, ka ardhur dhe agravimi i situatës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu.com (@albeucom)

Ndërsa deputeti Sina ishte duke folur, kolegu i tij demokrat, Bledion Nallbati i cili ka tenuar ta ndërpresë, ndërsa menjëherë ka filluar goditja me grushta.


Shtuar 30.10.2023 17:21