Kush kryeson në Dibër? Numërohen 6 kutitë e para

Në qarkun e Dibrës janë numëruar deri më tani 6 kuti votimi. Deri më tani kryeson Partia Demokratike e cila ka siguruar 501 vota (53.24%).

PD ka marrë 760 ose 49.64 %. Ndërkohë Partia Socialiste rezulton të 640 vota ose 41.80 %. LSI ka marrë 95 vota nga gjashtë kuti të numëruara.

KQZ ka numëruar më shumë se 11 000 fletë votimi deri më tani duke nxjerrë rezultatet e para në rang vendi.

Mësohet se deri më tani janë numëruar 11134 fletë votimi, nga të cilat 5708 ose 51.27 për qind janë për Partinë Socialiste; 4317 ose 38.77 për qind janë për PD dhe Aleancën për Ndryshim dhe 825 vota ose 7.41 për qind janë për LSI-në.

Ndërkohë, 158 vota ose 1.42 për qind në rang vendi ka marrë PSD e Tom Doshit. Votat e tjera që mbeten ndahen mes partive të tjera të vogla.

Këta janë rezultate paraprake pasi procesi i numërimit të votave vijon./albeu.com


Shtuar 26.04.2021 02:09