Kumbaro i tregon ambasadoreve Përmetin, i shpjegon Yuri Kim si përgatitet glikoja (FOTO & VIDEO)

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, ka shoqëruar në qytetin e Përmetit e më pas në Tepelenë disa prej ambasadoreve të huaja në vendin tonë.

Fotot janë nga ndarë nga ambasadorja suedeze Elsa Hastad në profilin e saj në instagram.

Ajo falenderon Kumbaron që i ka treguar bukuritë e kësaj zone dhe i ka shpjeguar procesin e përgatitjes së glikosë.

“Më në fund Përmet! Më në fund Tepelenë! Faleminderit Mirela Kumbaro që na tregove bukurinë e kësaj zone, dhe na shpjegove procesin e përgatitjes së glikosë dhe rëndësinë e të ngrënit trahana!”, shkruan ajo./albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elsa Håstad (@ambassadorelsaalbania)


Shtuar 24.10.2021 15:35