Kryebashkiaku i Kievit: Ne besojmë në vendin tonë, do të fitojmë ndaj Rusisë

Ukraina do të kapërcejë gjithçka dhe do të fitojë në luftën e saj kundër Rusisë, ka thënë kryebashkiaku i Kievit.

12 muaj nga fillimi i luftës, Vitali Kitschko tha se viti i kaluar ka qenë tragjik dhe psikologjikisht rraskapitës, por vendi do të vazhdojë të luftojë me trupat e Vladimir Putinit.

Në një postim në Telegram, ai tha: Një vit më parë, zgjidhja e Rusisë për këtë luftë barbare dukej joreale për shumicën e ukrainasve. Ne kemi një vit që jetojmë në një realitet të ri.

 Por ne po luftojmë, ne besojmë në veten tonë dhe në vendin tonë. Prandaj do të kapërcejmë gjithçka dhe do të fitojmë. /albeu.com


Shtuar 24.02.2023 10:00