Klopp paralajmëron Realin: Në ndeshjen e kthimit do ta shihni çfarë do të thotë të luash në stadium të vërtetë

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpoolit, është i irrituar me humbjen e “Reds” 3-1 nga Real Madridi.

Për shkak se “Santiago Bernabeu” po rinovohet, Reali është duke i luajtur ndeshjet në stadiumin e ekipit të dytë, në “Alfredo di Stefano”, në gjendet kapur në qendrën stërvitore Valdebabes.

Aty luajti edhe në Champions League, kundër Liverpoolit dhe fitoi 3-1, derisa Los Blancos shpërdoruan edhe shumë raste të tjera.

“Në kthim do të jetë një detyrë e vështirë për Real Madrid, me ose pa publik në Anfield. Sot (dje) ishte shumë e çuditshme sepse ishte një tjetër situatë, ai nuk është stadium. Anfield është një stadium i vërtetë dhe për ne do të jetë shumë më mirë”, u shpreh Klopp.


Shtuar 7.04.2021 16:37