Kjo është Emmanuela, transgjinorja që hyri në mes të çiftit në Greqi (FOTO LAJM)

Personi që shihni në foton e mëposhtme është Emmanuela, transgjinorja me të cilën raportohet se Babis Anagnostopoulos kishte marrëdhënie intime dhe tradhëtonte bashkëshorten e tij. Mediat greke kanë publikuar pamje të saj, në të cilat shfaqet në poza intime, disa prej të cilave raportohet se i ka shpërndarë edhe me pilotin 32-vjeçar nëpërmjet telefonit.

Pavarësisht se lajmi është shpërndarë gjërësisht në media, sërish Policia nuk ka konfirmuar asnjë nga lajmet, por vetë transgjinorja ka pranuar gjithçka. Ajo u shpreh se e kishte njohur pilotin në momentin kur kishte dalë në televizion.

Ndërkohë që as nga ana e Babis nuk ka asnjë reagim, edhe pse me siguri lajmi ka depërtuar edhe brenda mureve të burgut të Koridhalosit, ku po pret vendimin për dënimin e tij.

Babis Anagnostopulos u arrestua më shumë se një muaj pasi mbyti të shoqen dhe u mundua ta fshihte krimin, duke sajuar një grabitje. Piloti vrau të shoqen pasi kjo e fundit i kishte kërkuar divorcin. Ai rrëfeu një histori të sajuar ku përfshiu dhe shqiptarët, por në përvjetorin e vdekjes të së shoqes atij iu vunë prangat. Piloti e ka pranuar krimin duke u shprehur se gjithçka kishte ndodhur pas një sherri në çift.


Shtuar 8.08.2021 18:32