“Kishte konsumuar alkool e u fut në det”, zbardhen detaje të reja për vdekjen e turistit italian në Sarandë

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me vdekjen e turistit italian në Sarandë, i cili ndërroi jetë në spital.

Sipas burimeve, 33-vjeçari Domeniko Niccoli ishte për pushime me familjen në Sarandë.

Në spital ai ka shkuar direkt nga plazhi pas shfaqjes së problemeve me zemrën.

Gjithashtu mësohet se 33-vjeçari kishte konsumuar shumë alkool dhe kur është futur në det nuk është ndjerë mirë.

Ai u transportua me urgjencë në spitalin e Sarandës, ku edhe pse iu dha ndihma e parë mjekësore nuk mundi dot të mbijetonte.

Sipas bluzave të bardha të Sarandës shkak për vdekjen e tij ka qenë arresti kardiak.

Ndërkohë trupi i tij do te transportohet drejt Tiranës për t’iu nënshtruar një ekspertize mjekësore më të detajuar për të mësuar shkaqet e vdekjes./albeu.com/