KAS vendos rinumërim të 114 kutive në Berat, PS bie darkord: Rezultati nuk do të ndryshojë gjë

KAS ka vendosur sot praninimin e kërkesës së LSI për rinumërim në Berat të 114 kutive për të cilat ka pasur pretendime. Vendimi është marrë për numërimin e votave për vetëm për subjektet zgjedhore dhe edhe ato të kandidatëve.

Para vendimit, përfaqësuesi i PS-së në KQZ, Eridian Salianji tha se është dakord që të hapen kutitë e kërkuara duke u shprehur i bindur se rezultati nuk ndryshon./albeu.com


Shtuar 20.05.2021 11:27