Ilir Meta tregon “pasionin” për bagëtitë përmes fotografive: Të ndalojmë shpopullimin (FOTO LAJM)

Presidenti Ilir Meta ka postuar dy fotografi në Facebook nga bregu i Zabërzanit.

Meta aty ka zhvilluar edhe një takim me një të ri të zonës.

Teksa ka ndarë foto në rrjetet sociale, Meta thotë se ai është një nga blegtorët e rinj që duhen mbështetur më shumë për të ndaluar shpopullim dhe pakësimin e blegtorisë.

“Me Juli Liçollarin, në Bregun e Zabërzanit, një nga blegtorët e rinj të cilët duhen mbështetur më shumë, në mënyrë që të ndalojmë shpopullimin, por edhe pakësimin e blegtorisë në këto treva të mrekullueshme”, shkruan Meta./albeu.com/


Shtuar 24.10.2021 18:34