I ra sheqeri, lojtari shqiptar rrëzohet përtokë në përfundim të ndeshjes

Lojtarit Kosovar, Lirim Kastrati i bie të fikët në fushën e lojes në Kroaci.

Në ndeshjen ku Dinamo e Zagrebit arriti të triumfojë 1-0 ndaj Goricas në kampionatin kroat falë një autogoli të ish-mbrojtësit të Tiranës, Albi Doka ka ndodhur diçka e pazakontë.

Mesfushori kosovar, Lirim Kastrati në përfundim të ndeshjes është shtrirë përtokë si pasojë e rënies së imunitetit nga nxehtësia e madhe dhe rënies së sheqerit.

E menjëhershme ka qenë ndërhyrja e mjekëve ku shkuan për ta përmendur yllin kosovar.

Sipas mediave kroate, Kastrati është shtrirë përtokë për shkak të vapës së madhe dhe rënies së sheqerit./albeu.com/

 


Shtuar 14.08.2021 11:09