I plasi granata teksa po punonte arën, kush është fermeri 39 vjeçar

Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ndodhi në Maliq ku një fermeri i shpërtheu granata teksa po punonte arën me frezë.

39-vjeçari është identifikuarr si Hergert Spahiu.

I plagosuri është transportuar drejt spitalit, ku raportohet se ka marrë dëmtime në dorë, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Informacion paraprak

Më datë 16.05.2021, rreth orës 16:10, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi H. S., rreth 39 vjeç, banues në fshatin Shqitas, Maliq, i cili duke punuar tokën e tij me një mjet bujqësor tip frezë, ka rënë në kontakt me një mjet shpërthyes (dyshohet granatë e vjetër) ku për pasojë ky shtetas ka marrë dëmtime në dorë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.

Shtuar 16.05.2021 06:05