FOTO/ Nga armët antitank te granatat dhe kallashnikovët, ja çfarë u gjet në Banjskë nga policia e Kosovës

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa vendndodhje e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit.

Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra, qindra armëve të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike, përfshirë armë ushtarake të kalibrit të rëndë si granata, zolla, mitralozë, kallashnikov etj, transmeton klankosova.tv.

Pamjet më poshtë:


Shtuar 24.09.2023 21:52

Tags: