Formacionet zyrtare, Teuta-Apolonia

Teuta luan sfidën e saj finale për t’u shpallur kampione në Kategorinë Superiore, teksa pret Apoloninë. Trajneri Edi Martini ka përzgjedhur formacionin teksa Aleksin e pezulluar e zëvendëson Karabeci.

Ndërkaq, nuk ndryshon gjë në sulm, me Lorenco Vilën, Bregun dhe Grudën që e nisin nga fillimi me obejktivin për të shënuar sa më shumë gola.

Nga ana tjetër, trajneri i Apolonisë, Kamarata nuk bën ndryshime nga zakonisht dhe në fushë shpalos më të mirët e tij. /VipSport.al/

Formacionet zyrtare:

TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Xhekson, Karabeci, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Gruda
Trajner: Edi Martini

APOLONIA: Harizaj; Agiare, Sota, Repaj; Zoga, Smaçi, Shanaj, Jeboah, Mihana, Vasilj, Gjata
Trajner: Fabrizio Kamarata

 


Shtuar 26.05.2021 16:32